Pinkar Kimya Sanayi ve A.Ş. olarak yola çıktığımız ilk günden itibaren güzelliğiniz için çalışıyoruz. Amacımız güzelliği herkes için sürdürülebilir kaynaklarla, yüksek kalite standartlarımızla, çevre bilincine uygun olarak herkesin ulaşabileceği bir noktaya taşımak. Sektörde büyük bir Pazar payına sahip bir marka olarak geleceği bizim ayak izimizin oluşturduğunun ve yaptığımız her faaliyette önce çevreye sonrada insanlara karşı sorumlu olduğumuzun farkındayız. Bu sebeple çevre bilinciyle hareket etmekte ve tüketicilerimizin sağlığını en önemli ilkemiz haline getirerek faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu anlayışla beraber tüm ürünlerimizin üretimlerinin ISO 9001:2015 ve ISO 22716:2007(GMP) sertifikalarının standartlarına uygun bir şekilde yapıldığına dair gerekli sertifikalarla tescillenmiştir.

Faaliyet gösterdiğimiz kimya sanayisinde kalite ve hijyenden taviz vermeyen, müşteri odaklı hizmet anlayışımızla müşteri memnuniyetini en üst düzeye taşımayı ve sürekli iyileştirmeyi hedeflemekteyiz. Sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmekle birlikle müşterilerimizin istek ve beklentilerine uygun üretim yaptığımızı gösteren helal sertifikası da portföyümüzde bulunmaktadır.

Her zaman doğaya ve doğala olan saygımızdan dolayı ürünlerimizin ve ham maddelerimizin hiçbiri hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Üretim aşamalarımızın hiçbir noktasında herhangi bir canlıya doğrudan veya dolaylı yoldan zarar vermemek en önemli ve değişmez prensiplerimiz arasında yer almaktadır. Üretim sürecimizde hayvanlar üzerinde test yapmayı gerektirmeyen yeni geliştirilen teknolojik yöntemler ve güvenlik değerlendirme araçları kullanmaktayız.

İnsan odaklı hizmet anlayışımıza bağlı olarak ürünlerimizin büyük birçoğu vegan üretime uygundur ve içeriklerinde glüten, paraben bulunmamaktadır.

Ürün ambalajlarımız ise döngüsel ambalaj kullanımına uygun olarak tasarlanmaktadır. Çevreyi önemseyerek çevre kirliliğini engellemek amacıyla minimum atık çıkaracak ve doğada kolaylıkla geri dönüşümü gerçekleşecek şekilde ambalaj üretimimi gerçekleştiriyoruz.

Pinkar Kimya olarak, sürdürebilirlik anlayışıyla tüm varlıkların güvenliğini önemsiyor ve sürdürülebilir gelişim, sürdürülebilir yaşam, sürdürülebilir üretim, sürdürülebilir inovasyon, sürdürebilir kalkınma hedeflerimize uygun olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.